Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 95
im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Warszawie

W trzecim roku działalności nasze gimnazjum na mocy Uchwały Rady Gminy Warszawa-Ursynów z dnia 20 listopada 2001 r. otrzymało zaszczytne imię Ignacego Jana Paderewskiego.
W tej samej uchwale przyznano nam prawo "...do używania tego imienia w nazwie, oraz na sztandarze i godle szkoły". W czerwcu 2002 r. odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru i przyjęcia go przez społeczność szkolną. Od tej pory sztandar stał się wyjątkowo ważnym elementem naszej tradycji. Towarzyszy nam we wszystkich uroczystych momentach. Jest z nami przy rozpoczęciu i zakończeniu każdego roku szkolnego. Jest obecny przy ślubowaniu pierwszoklasistów i przy pożegnaniu absolwentów. Wraz z pocztem sztandarowym reprezentuje nas na wszelkich ważnych uroczystościach organizowanych przez władze Dzielnicy i miasta oraz organizacje działające w środowisku lokalnym. Po zmianie numeru szkoły zmienił się wygląd sztandaru.