Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 95
im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Warszawie

Szkoła rozpoczęła swoją działalność jako Gimnazjum nr 5 w 1999 r., na podstawie ustawy reformujacej system oświaty. Organem założycielskim był Urząd Gminy (potem Dzielnicy) Warszawa-Ursynów. Siedzibą szkoły stała się wydzielona część budynku Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3.

Dyrektorem Gimnazjum została pani mgr Anna Kopera-Rakow. Pierwszym zadaniem Pani Dyrektor było skompletowanie kadry nauczycieli, którzy oprócz wysokich kwalifikacji pedagogicznych charakteryzowali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią współtworzenia nowej placówki.
Kolejnym wyzwaniem było zorganizowanie i wyposażenie pracowni przedmiotowych, sali gimnastycznej i zaplecza socjalnego.
Od początku istnienia wytyczyliśmy sobie precyzyjne cele dydaktyczno - wychowawcze. Ich konsekwentna realizacja zaoowocowała wieloma sukcesami naszych uczniów w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, a także w egzaminach gimnazjalnych. Ze względu na średnią ilość punktów uzyskiwanych przez uczniów w egzaminach końcowych nasza szkoła corocznie znajduje się w czołówce rankingu warszawskich gimnazjów publicznych.
W trzecim roku działalności nasze gimnazjum na mocy Uchwałą Rady Gminy Warszawa-Ursynów otrzymało zaszczytne imię Ignacego Jana Paderewskiego.
Od 2004 r. szkoła nosi nazwę Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego.
1 września 2012 r. funkcję dyrektora szkoły objęła pani mgr Elżbieta Skwirowska.